image_pdfimage_print

7 marca 2018 r. na placu manewrowym przed Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie odbyła się zbiórka krwi z okazji Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych. Organizatorami przedsięwzięcia pod nazwą „spoKREWnieni służbą” byli Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie oraz Komenda Powiatowa Policji w Grajewie.

Krwiobus z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku z 5-osobową obsadą zbiórkę krwi rozpoczął punktualnie o godzinie 9.00. Do godziny 13.00 zarejestrowało się 38 potencjalnych dawców. Ostatecznie krew oddało 36 osób, wśród których obecni byli funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, Komendy Powiatowej Policji, druhny i druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych z Bełdy, Brzeźna, Niedźwiadnej, Radziłowa, Woźnejwsi i Żeber oraz mieszkańcy powiatu grajewskiego.

W ramach II edycji akcji mającej na celu z jednej strony oddanie hołdu Żołnierzom Niezłomnym, a z drugiej udzielenie konkretnej pomocy osobom potrzebującym pobrano łącznie 16,2 litra krwi.

Serdecznie dziękujemy wszystkim krwiodawcom, którzy swoją postawą pełną humanitaryzmu przyczynili się do wspólnego sukcesu na rzecz drugiego człowieka.

 

Opracowanie: st. kpt. Arkadiusz Lichota, KP PSP w Grajewie

Zdjęcia: st. sekc. Michał Łopatowski, KP PSP w Grajewie