image_pdfimage_print

22 lutego 2018 roku o godzinie 5:39 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Hajnówce wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu się żubra z samochodem dostawczym na drodze wojewódzkiej nr 685 na trasie Nowosady – Narew, gm. Hajnówka.
Po przyjeździe na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów Straży Pożarnej stwierdzono, że na drodze znajdują się martwy żubr i uszkodzony samochód dostawczy, które blokowały jeden pas jezdni, brak jest osób poszkodowanych. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w pojeździe, neutralizacji rozlanych płynów eksploatacyjnych sorbentem oraz kierowaniu ruchem do czasu przyjazdu Policji. W celu odblokowania drogi zepchnięto samochód oraz ściągnięto martwe zwierzę przy użyciu wciągarki na pobocze. O zdarzeniu powiadomiono pracowników Białowieskiego Parku Narodowego, którzy zobowiązali się do przybycia na miejsce i zabrania martwego żubra.

W zdarzeniu brały udział 2 zastępy straży pożarnej i 9 strażaków z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Hajnówce oraz OSP Łosinka.

Opracowanie: st. kpt. Grzegorz Bajko, KP PSP Hajnówka

Zdjęcie: kpt. Jerzy Chilimoniuk, KP PSP Hajnówka