Wypadek drogowy w Koszarówce gm. Grajewo

2 stycznia 2018 roku o godzinie 10.01 grajewscy strażacy otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem 3 samochodów osobowych w miejscowości Koszarówka gm. Grajewo. Wstępna informacja wskazywała na to, że w zdarzeniu ucierpiały 2 osoby, z których 1 jest uwięziona w aucie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że skrzyżowanie ulicy Przykoszarowej z drogą krajową nr 65 w Koszarówce jest częściowo zablokowane, a ruch pojazdów odbywa się wahadłowo. Samochodami osobowymi podróżowało w sumie 6 osób, z których 3 zostały poszkodowane.

Działania 3 zastępów Państwowej Straży Pożarnej i jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Grajewie w pierwszej fazie polegały na zabezpieczeniu i oznakowaniu miejsca zdarzenia oraz całkowitym wstrzymaniu ruchu kołowego na drodze krajowej i drogach lokalnych. Następnie wykonaniu dostęp do rannego mężczyzny i udzielono mu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Wsparcie psychiczne nad poszkodowanym kontynuowano do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego. Z chwilą zakończenia działań przez 2 zespoły ratownictwa medycznego osoby, które odniosły lżejsze obrażenia przetransportowano do Szpitala Ogólnego w Grajewie, natomiast najciężej poszkodowanego mężczyznę przetransportowano do Szpitala Wojskowego w Ełku.

Dalsze działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na neutralizacji i sorpcji płynów eksploatacyjnych, które w momencie zderzenia pojazdów wyciekły na drogę, zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i kierowaniu ruchem drogowym. Po zakończeniu działań przez podmioty współdziałające usunięto pozostałości powypadkowe, które stwarzały zagrożenie innym użytkownikom drogi.

 

Opracowanie i zdjęcia: st. kpt. Arkadiusz Lichota, KP PSP w Grajewie