image_pdfimage_print

W ramach prowadzonej kampanii społecznej zainicjowanej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji pod nazwą „Czad i ogień. Obudź czujność” 18 grudnia 2017 roku odbyło się w Supraślu spotkanie z seniorami. W spotkaniu uczestniczył wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, Poseł na Sejm RP Pan Jarosław Zieliński, komendant główny Państwowej Straży Pożarnej generał brygadier Leszek Suski oraz podlaski komendant wojewódzki PSP st. bryg. Jarosław Wendt. Za pośrednictwem ministra Jarosława Zielińskiego oraz komenda głównego PSP kilkadziesiąt czujek dymu i czujników tlenku węgla trafiło do obecnych na spotkaniu osób starszych aby podnieść bezpieczeństwo w ich własnych domach.

Czujki dymu i czujniki tlenku węgla są doskonałym elementem zapewnienia bezpieczeństwa w budynkach mieszkalnych, w szczególności w sezonie grzewczym. Nie zapobiegają one co prawda pożarom lub awariom skutkującym emisją tlenku węgla (czadu), ale dzięki szybkiej reakcji, głośnym sygnałem dźwiękowym, są w stanie ochronić zdrowie i życie mieszkańców, nawet w sytuacji gdy do groźnego zdarzenia dochodzi w środku nocy.

Przekazanie czujek było elementem spotkania  w ramach  cyklu spektakli „Nie daj się wkręcić babciu”- w trosce o bezpieczeństwo seniorów. Spektakl edukacyjny pod tytułem „Nie daj się wkręcić Babciu” odbył się w Supraślu i jest on ostatnim z cyklu tematycznych spektakli realizowanych w ramach rządowego programu przeciwdziałania przestępczości i aspołecznym zachowaniom „Razem Bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017. Odbiorcom spektaklu, w tym również uczestnikom i zwycięzcom konkursu „Nie daj się wkręcić Babciu”, Pan Minister Jarosław Zieliński życzył spokojnych i radosnych świąt, a przede wszystkim bezpiecznych. Jeszcze przed spektaklem uczestnicy spotkania łamali się opłatkiem i wspólnie śpiewali kolędy, które wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój.