image_pdfimage_print

Kolejne spotkania kierownictwa Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie z nauczycielami odbyły się w 12 szkołach podstawowych na terenie powiatu grajewskiego w grudniu 2017 roku. Tym samym zrealizowano polecenie komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej i przekazano szkołom podstawowym i gimnazjalnym kalendarze plakatowe na 2018 rok.

W trakcie spotkań poinformowano nauczycieli o 4 konkursach dla dzieci i młodzieży szkolnej umieszczonych na odwrocie kalendarza i zachęcono do udziału w konkursach. Jednocześnie podkreślono, że głównym zadaniem konkursów jest popularyzacja wśród uczniów wiedzy na temat bezpiecznych zachowań wobec zagrożeń, jak prawidłowo zgłosić zdarzenie w sytuacjach zagrożenia zdrowia, życia lub mienia oraz niebezpieczeństw związanych z żywiołami i możliwościami ochrony przed nimi.

Korzystając z okazji, że rozpoczęła się II edycja kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pod hasłem „Czad i ogień. Obudź czujność” przedstawiono strażackie statystyki dotyczące pożarów w budynkach mieszkalnych, a także zatruć czadem w latach poprzednich i zachęcono wszystkich do zakupu oraz montażu czujników dymu i tlenku węgla.

 

Opracowanie: st. kpt. Arkadiusz Lichota, KP PSP w Grajewie

Zdjęcia: archiwum KP PSP w Grajewie