image_pdfimage_print

W dniach od 1. do 8. grudnia 2017 roku, kierownictwo i kadra oficerska Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wysokiem Mazowieckiem odwiedziła kolejnych 9 placówek oświatowych zlokalizowanych na terenie powiatu wysokomazowieckiego.

W kampaniach społecznych organizowanych pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka „Kręci mnie bezpieczeństwo” oraz „Czad i ogień. Obudź czujność”,   funkcjonariusze spotkali się łącznie z 464 dziećmi oraz 128 nauczycielami i rodzicami organizując wykłady i pogadanki na temat zagadnień związanych z zagrożeniem pożarowym jakie może pojawić się w szkole, domu lub innym miejscu. W czasie takich akcji strażacy przekazują informacje, jak w sposób prawidłowy alarmować służby ratunkowe oraz jak bezpiecznie przeprowadzić ewakuację. W związku z trwającym sezonem grzewczym zwrócono szczególną uwagę na zagrożenia jakie niesie ze sobą cichy zabójca, czyli tlenek węgla i w jaki sposób można się przed nim zabezpieczyć.

Spotkania były też doskonałą okazją do wręczenia dyrektorom szkół kalendarzy na nadchodzący 2018 rok ufundowanych przez Komendanta Głównego PSP, z życzeniami dalszej owocnej współpracy.

Opracował: st. bryg. Tomasz Sieńczuk, KP PSP Wysokie Mazowieckie
Zdjęcia: archiwum KP PSP Wysokie Mazowieckie