image_pdfimage_print

Realizując polecenie komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej, w miesiącu listopadzie kierownictwo Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie  rozpoczęło cykl spotkań w szkołach podstawowych i gimnazjach na terenie powiatu grajewskiego, połączonych z przekazaniem kalendarzy plakatowych Państwowej Straży Pożarnej na 2018 rok. Ogółem odwiedzono 11 placówek oświatowych na terenie gmin Grajewo, Rajgród, Szczuczyn, Wąsosz oraz 1 placówkę w mieście Grajewo.

Kalendarze plakatowe funkcjonariusze przekazują na ręce dyrektorów szkół lub ich zastępców w obecności grona pedagogicznego. W ramach trwającej kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo” strażacy rozmawiają z nauczycielami na tematy bezpieczeństwa pożarowego mieszkań, okresowego czyszczenia przewodów kominowych i wentylacyjnych, przeglądów instalacji elektrycznej oraz zasad ewakuacji w przypadku pojawienia się realnego zagrożenia w szkole i domu.

W związku z rozpoczęciem kampanii społecznej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pod tytułem „Czad i ogień. Obudź czujność” mówimy o zagrożeniach związanych z działaniem tlenku węgla na organizm ludzki i przekonujemy do zasadności zakupu czujników tlenku węgla i dymu oraz ich montażu w budynkach mieszkalnych.

 

Opracowanie: st. kpt. Arkadiusz Lichota, KP PSP w Grajewie

Zdjęcia: archiwum KP PSP w Grajewie