image_pdfimage_print

W dniach od 21 do 29 listopada 2017 roku, kierownictwo i kadra oficerska Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wysokiem Mazowieckiem odwiedziła 15 placówek oświatowych zlokalizowanych na terenie naszego powiatu.

W ramach kampanii społecznych organizowanych pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka „Kręci mnie bezpieczeństwo” oraz „Czad i ogień. Obudź czujność” funkcjonariusze spotkali się łącznie z 477 dziećmi oraz 121 nauczycielami organizując wykłady i pogadanki na temat zagadnień związanych z zagrożeniem pożarowym jakie może pojawić się w szkole, domu lub innym miejscu, a także jak unikać zagrożeń związanych z pojawiającym się tlenkiem węgla i w jaki sposób można się przed nim zabezpieczyć. W jednej z placówek przeprowadzono również, przy okazji rozgrywanego konkursu wiedzy o pierwszej pomocy, praktyczne pokazy resuscytacji z użyciem fantomów.

Spotkania były też doskonałą okazją do wręczenia dyrektorom szkół kalendarzy na nadchodzący 2018 rok ufundowanych przez Komendanta Głównego PSP, z życzeniami dalszej owocnej współpracy.

Opracowanie: st. bryg. Tomasz Sieńczuk, KP PSP Wysokie Mazowieckie
Zdjęcia: archiwum KP PSP Wysokie Mazowieckie