image_pdfimage_print

Obchody 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Suwałkach rozpoczęły się już 10 listopada 2017 roku. Z okazji Narodowego Święta Niepodległości służby mundurowe zorganizowały biegi przełajowe, w których uczestniczyli przedstawiciele służb mundurowych, uczniowie szkół oraz klas mundurowych  z terenu całego województwa podlaskiego.  W godzinach wieczornych w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia odbył się koncert pt. „Dla Niepodległej”. Poprzedzony on został wręczeniem odznaczeń na wyższe stopnie służbowe oraz wyróżnień funkcjonariuszom służb mundurowych.

11 listopada 2017 roku uroczystości rozpoczęła Msza Święta w intencji ojczyzny w konkatedrze pod wezwaniem Świętego Aleksandra w Suwałkach. Po Mszy Świętej obchody Narodowego Święta Niepodległości przeniosły się na plac Józefa Piłsudskiego, gdzie w obecności zaproszonych gości i mieszkańców odbył się uroczysty apel.

W obchodach uczestniczył sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Jarosław Zieliński, a także podlaski komendant wojewódzki PSP st. bryg. Jarosław Wendt, komendant wojewódzki Policji w Białymstoku nadinspektor Daniel Kołnierowicz, komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej płk Grzegorz Biziuk oraz przedstawiciele służb mundurowych.

Opracowanie: mł. bryg. Arkadiusz Buchowski, KM PSP Suwałki
Zdjęcia: KM PSP Suwałki, KMP Suwałki