image_pdfimage_print

14 października 2017 roku w Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu odbyły się IV Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Mistrzostwa cieszyły się rekordową frekwencją i były na wysokim poziomie. W pierwszych mistrzostwach startowało 74 zawodników, w drugich 87, przed rokiem 116, a w tym roku aż 144. Mistrzostwa otworzył Komendant Centrum płk mgr inż. Kazimierz Łucki, który życzył wszystkim zawodnikom osiągnięcia rekordowych wyników. W uroczystości dekoracji zwycięzców wzięli udział goście honorowi Mistrzostw, Pan Paweł Rańda – Dyrektor Wydziału Sportu, Rekreacji i Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego oraz Pan Mariusz Jędra – Prezes Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów. Nasi strażacy po raz kolejny jako jedyni reprezentanci służb mundurowych województwa podlaskiego wzięli udział w zmaganiach najsilniejszych żołnierzy i funkcjonariuszy wracając z Wrocławia z jeszcze lepszymi wynikami: st. sekc. Igor Pawilcz zajął I miejsce, tym samym został nowym mistrzem Polski w kategorii do 67,5kg z wynikiem 125kg. sekc. Paweł Pruszyński zajął V miejsce w kategorii do 90kg z wynikiem 162,5kg.