image_pdfimage_print

W dniach 31 sierpnia – 1 września 2017r. na jeziorze Białym przy Oficerskim Yacht Club „Pacyfik” w Augustowie odbyły się VII Mistrzostw Województwa Podlaskiego Strażaków – Płetwonurków. W trakcie uroczystości zakończenia mistrzostw nagrody i wyróżnienia dla najlepszych płetwonurków wręczył wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Poseł na Sejm RP Pan Jarosław Zieliński.
Najlepszym w konkurencji indywidualnej okazał się Michał Olszewski z Komendy Powiatowej PSP w Augustowie. Kolejne pozycje zajęli: Karol Tarlecki z KM PSP w Suwałkach, Aleksander Kudrawcew z Grodna.
W rozegranej w drugim dniu zawodów konkurencji drużynowej w kategorii Open najlepszy czas uzyskała ekipa Augustów I.
Na kolejnych miejscach uplasowali się ratownicy z Bytomia oraz drużyna Augustów II. W klasyfikacji województwa podlaskiego kolejność była następująca: Augustów I, Augustów II, Grajewo.
W sumie w zawodach uczestniczyło 62 strażaków i ratowników z jednostek PSP i OSP z województw: podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, śląskiego, lubelskiego, mazowieckiego, podkarpackiego oraz z Białorusi i Litwy.
Organizatorem mistrzostw był Podlaski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej. Funkcję gospodarza mistrzostw pełniła Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Augustowie.

Szczegółowe wyniki mistrzostw: klasyfikacja indywidualna, klasyfikacja drużynowa