image_pdfimage_print

„Bezpieczne wakacje” – pod taką nazwą w ubiegły czwartek odbyło się kolejne spotkanie nad Zalewem Arkadia z najmłodszymi w ramach akcji informacyjno – edukacyjnej. Pokazy ratownictwa wodnego oraz zabawy uczące zasad bezpieczeństwa to główne punkty pikniku zorganizowanego nad Zalewem Arkadia. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Suwałkach, Komenda Miejska Policji w Suwałkach, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach,Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Suwałkach i mogły zaprezentować swoje pojazdy uprzywilejowane, łodzie oraz inny sprzęt ratunkowy dla ponad 150-cio osobowej grupy dzieci, która brała udział w czwartkowej kampanii pt. „Bezpieczne wakacje”.

W czwartkowym pikniku udział wzięły przede wszystkim dzieci i ich opiekunowie, odpoczywający na Suwalszczyźnie. Głównym celem przedsięwzięcia było propagowanie właściwego zachowania na akwenach, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a docelowo ograniczenie wypadków na wodzie.

Służby przygotowały pokazy ratownictwa wodnego, sprzętu służb mundurowych oraz konkursy z nagrodami ukierunkowane na uświadamianie zagrożeń związanych z wypoczynkiem nad wodą. Wszyscy odpoczywający w tym czasie nad zalewem Arkadia w Suwałkach mogli między innymi obejrzeć pokaz ratowania osoby tonącej oraz sprzętu do ratownictwa wodnego i medycznego, a także zobaczyć jego praktyczne wykorzystanie.

Wielkim zainteresowaniem cieszył się pokaz sprzętu nurkowego prezentowany przez nurków ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno – Nurkowego Suwałki. W trakcie oglądania przez dzieci w/w sprzętu strażacy odpowiadali na wszelkie nurtujące pytania zadawane przez najmłodszych.

 Opracowanie: mł. kpt. Adam Kożuchowski, KM PSP Suwałki
Zdjęcia: KM PSP Suwałki