image_pdfimage_print

8 czerwca 2017 roku strażacy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Sokółce i Ochotniczej Straży Pożarnej w Szudziałowie uczestniczyli w Imprezie Integracyjnej „Baw się razem z nami”.

W trakcie imprezy mającej na celu integrację osób niepełnosprawnych zorganizowanej na terenie kompleksu rekreacyjno – sportowego ORLIK w Szudziałowie zaprezentowano uczestnikom  założenia kampanii społecznej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci Mnie Bezpieczeństwo”.

Podstawowym celem kampanii „Kręci Mnie Bezpieczeństwo” jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na kwestie związane z bezpieczeństwem.

Strażacy PSP i druhowie OSP podczas spotkania włączyli się czynnie w przygotowanie programu atrakcji – min. umożliwiono dzieciom podawanie wody z linii szybkiego natarcia samochodu gaśniczego oraz uruchomiono kurtynę wodną. Równocześnie zaprezentowano i omówiono uczestnikom imprezy sprzęt znajdujący się na wyposażeniu wozów bojowych, zapoznano ze specyfiką pracy strażaka, jego rolą w systemie bezpieczeństwa oraz profilaktyką w zakresie bezpieczeństwa pożarowego w życiu codziennym. Uczestnicy spotkania mieli możliwość zajęcia miejsca w kabinie pojazdów pożarniczych, założenia ubrania ochronnego oraz hełmu strażackiego, zrobienia pamiątkowych zdjęć na tle samochodów.

W spotkaniu uczestniczyło około 200 osób, w tym 100 dzieci.

Opracowanie: bryg. Dariusz Łukaszewicz

Zdjęcia: st. ogn. Sławomir Prymak.