image_pdfimage_print

26 kwietnia 2017 r. w Auli Internatu Technikum Leśnego w Białowieży (powiat hajnowski) odbyły się Wojewódzkie Eliminacje XL Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Powiat sokólski reprezentowało sześciu zawodników – osoby które zajęły I i II miejsca w eliminacjach powiatowych w poszczególnych kategoriach wiekowych (Szkoły Podstawowe, Gimnazja i Szkoły Ponadgimnazjalne). Uczestnicy konkursu mieli do rozwiązania test pisemny, po napisaniu którego trzech najlepszych uczniów odpowiadało na losowo wybrane zestawy pytań. Zawodnicy reprezentujący powiat sokólski po raz kolejny odnieśli ogromny sukces zwyciężając we wszystkich kategoriach wiekowych.

Szkoły Podstawowe
– I miejsce – Patryk Horczak – Zespół Szkół Integracyjnych w Sokółce,
Gimnazja
– I miejsce – Jakub Kłoczko – Gimnazjum w Suchowoli,
Szkoły Ponadgimnazjalne
– I miejsce – Dawid Kozioł – Zespół Szkół Rolniczych w Sokółce.

Bardzo dobrze w turnieju powiat sokólski reprezentował również Michał Kułakowski – uczeń Zespołu Szkół w Sokółce, który w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zajął wysokie 5 miejsce.
Uczniowie, którzy zajęli w eliminacjach wojewódzkich I i II miejsce w swojej kategorii wiekowej będą reprezentowali województwo podlaskie w Finale Krajowym OTWP – tak więc trzon reprezentacji województwa stanowić będą zawodnicy z terenu powiatu sokólskiego.
GRATULUJEMY ORAZ ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW !
Opracowanie: bryg. Dariusz Łukaszewicz, KP PSP Sokółka,
Zdjęcia: Pani Katarzyna Szerszeń, Zespół Szkół Integracyjnych w Sokółce.