image_pdfimage_print

7 lutego 2017 r. w ramach kampanii społecznej „Czad i ogień. Obudź czujność” zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie kpt. Arkadiusz Lichota spotkał się z uczniami Szkoły Podstawowej w Rudzie gm. Grajewo. W spotkaniu uczestniczyli również dyrektor placówki Henryk Chrzanowski i nauczyciel informatyki Cezary Wądołkowski.

W pogadance z uczniami funkcjonariusz przekazał przydatne informacje na temat zasad zgłaszania zdarzenia, postępowania w przypadku powstania pożaru lub innego miejscowego zagrożenia oraz sposobów zapobiegania zatruciom tlenkiem węgla.

Odpowiadając na zadawane pytania, uczniowie wykazali się ogólną wiedzą na temat korzystania z numerów alarmowych 998 i 112, wzywania pomocy w obliczu zagrożenia życia i zdrowia ludzi oraz prawidłowego zachowania w przypadku powstania pożaru.

Na zakończenie spotkania, w którym wzięło udział 69 uczniów i 2 opiekunów omówiono zasady bezpiecznego korzystania z lodowisk i zaprezentowano spot filmowy gimnazjalistek z Radziłowa „To nie musi się zdarzyć”, który zajął III miejsce w ogłoszonym przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji konkursie na najlepszy spot filmowy dotyczący bezpieczeństwa przeciwpożarowego i zagrożenia tlenkiem węgla w ramach kampanii „Czad i ogień. Obudź czujność”.

Opracowanie: kpt. Arkadiusz Lichota, KP PSP w Grajewie