image_pdfimage_print

11 stycznia 2017 r. w placówkach oświatowych na terenie miasta i gminy Rajgród rozpoczęła się kampania społeczna „Czad i ogień. Obudź czujność”, której celem jest zmniejszenie ofiar śmiertelnych w mieszkaniach i domach w sezonie grzewczym 2016/2017. Uroczystej inauguracji kampanii na terenie gminy dokonał komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie st. bryg. Andrzej Jabłoński wraz z komendantem gminnym Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Rajgrodzie druhem Łukaszem Zawistowskim.

W dniach 11 – 17 stycznia 2017 r. na terenie miasta i gminy Rajgród przeprowadzono ogółem 7 spotkań w zakresie budowania świadomości społecznej o zagrożeniu jakie niesie tlenek węgla. Spotkania ze strażakami odbyły się w szkołach podstawowych w Bełdzie, Karczewie, Mieczach, Rajgrodzie i Rydzewie oraz w Gimnazjum im. ks. Józefa Radwańskiego w Rajgrodzie.

Podczas spotkań ze strażakami Państwowej Straży Pożarnej i druhami Ochotniczych Straży Pożarnych z Bełdy, Mieczy, Rydzewa i Woźnejwsi zarówno uczniom, jak też kadrze pedagogicznej przekazano w jaki sposób zapobiegać zatruciom tlenkiem węgla oraz jak skutecznie przeciwdziałać pożarom w budynkach mieszkalnych i domach.

Cennych rad strażaków wysłuchało ogółem 427 uczniów i 30 opiekunów.

Opracowanie: kpt. Arkadiusz Lichota, KP PSP w Grajewie
Zdjęcia: dh Łukasz Zawistowski, OSP Bełda, dh Tomasz Cichocki, OSP Miecze, dh Hubert Laskowski, OSP Rydzewo