image_pdfimage_print

W świąteczną noc 26 grudnia około godziny 2:40 doszło do tragicznego w skutkach pożaru w budynku wielorodzinnym przy ulicy Dwornej w Łomży. Zginęły w nim trzy osoby, kolejnych 8 trzeba było ewakuować z innych mieszkań w budynku.
Strażacy przybyli na wezwanie już po 6 minutach od zgłoszenia. Na klatce schodowej obiektu był wyczuwalny zapach dymu. Lokatorzy budynku wskazali mieszkanie, w którym prawdopodobnie rozwija się pożar. Po otwarciu mieszkania okazało się, że w pomieszczeniu faktycznie palą się meble i wyposażenie, a we wnętrzu znajdują się 3 osoby. Niezwłocznie przystąpiono do ich ewakuacji, znosząc je po kolei klatką schodową do strefy bezpiecznej. Po ewakuacji na terenie przyległym do budynku strażacy wraz z zespołem ratownictwa medycznego udzielali kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym. Wszystkie 3 osoby nie posiadały funkcji życiowych. Równolegle prowadzono działania gaśnicze przy pomocy jednego prądu oraz ewakuowano 8 lokatorów z innych mieszkań. Niestety mimo starań ratowników nie udało się uratować poszkodowanych.
W trwających ponad 2 godziny działaniach ratowniczych brało udział 13 strażaków. Spaleniu uległo przede wszystkim wyposażenie mieszkania oraz okopcone zostało jego wnętrze. Przyczynę i okoliczności zdarzenia ustala Policja wraz z prokuraturą.