image_pdfimage_print

21 grudnia 2016 r. w Szkole Podstawowej w Dąbrowie Wielkiej, powiat wysokomazowiecki, odbyło się spotkanie związane z kampanią społeczną Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej „Czad i ogień – obudź czujność”. Wzięły w nim udział dzieci, młodzież, nauczyciele, a także rodzice uczniów i druhowie z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbrowie Wielkiej.

Na zorganizowanym spotkaniu, st. sekc. Patryk Wojtczuk z Komendy Powiatowej PSP w Wysokiem Mazowieckiem omówił przyczyny, skutki oraz problemy związane z zagrożeniami występującymi w sezonie zimowym. Zostały również wskazane sposoby zapobiegania tego typu zdarzeniom, a także zasady postępowania w przypadku pożaru i podejrzenia wystąpienia czadu. Rozdano również ulotki dotyczące propagowania przedmiotowej wiedzy.

Druhowie z OSP Dąbrowa Wielka pokazali i udzielili wskazówek jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej u osób poszkodowanych. Dzieci jak i również rodzice mogli spróbować swoich sił w prowadzeniu resuscytacji na manekinie osoby dorosłej i dziecka.

Opracowanie: st. bryg. Tomasz Sieńczuk, KP PSP Wysokie Mazowieckie
Zdjęcia: st. sekc. Patryk Wojtczuk, KP PSP Wysokie Mazowieckie