image_pdfimage_print

17 grudnia 2016 roku w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sokółce odbyło się spotkanie z przedstawicielami jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu sokólskiego, poświęcone ogólnopolskiej kampanii społecznej „Czad i Ogień. Obudź Czujność”. Spotkanie poprowadził dowódca JRG – bryg. Dariusz Łukaszewicz.

Tematem spotkania było rozpowszechnienie zagadnień związanych z bezpieczeństwem pożarowym w obiektach mieszkalnych, a w szczególności sposobów ograniczenia zatruć tlenkiem węgla, udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, zapoznaniem z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa podczas korzystania z urządzeń grzewczych i sposobach postępowania w przypadku powstania pożaru. Uczestnikom zaprezentowano materiały informacyjne przygotowane przez MSWiA oraz omówiono zalety stosowania autonomicznych czujek dymu i czadu.

W spotkaniu uczestniczyło 26 druhów z 10 jednostek OSP, którzy w ramach prewencji i edukacji przeciwpożarowej będą docierać na spotkania z mieszkańcami w swoich miejscowościach celem przekazywania wiedzy w tematyce „Czad i Ogień. Obudź Czujność”.

Opracowanie: bryg. Dariusz Łukaszewicz, KP PSP Sokółka.
Zdjęcia: st. asp. Piotr Wołkowycki, KP PSP Sokółka.