image_pdfimage_print

13 grudnia 2016 roku w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie odbyło się spotkanie z prezesami (naczelnikami) jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych oraz funkcjonariuszami policji (dzielnicowymi) z Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie, poświęcone ogólnopolskiej kampanii społecznej „Czad i Ogień- Obudź Czujność”. Spotkanie poprowadzili: starszy specjalista ds. kontrolno-rozpoznawczych mł. bryg. Adam Wysmułek i dowódca JRG kpt. Łukasz Chankowski.

Podczas spotkania przedstawiono założenia kampanii „Czad i ogień. Obudź czujność”, omówiono m.in. przyczyny powstania pożarów, sposoby ograniczania zatruć tlenkiem węgla, udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym oraz zasady bezpiecznego korzystania z urządzeń grzewczych. Zaprezentowano również czujki czadu i dymu oraz przeprowadzono instruktaż jak prawidłowo zamontować te urządzenia w domu. Podczas szkolenia wykorzystane zostały materiały informacyjne przygotowane przez MSWiA .

W spotkaniu uczestniczyło 20 druhów z 19 jednostek OSP oraz 6 dzielnicowych. Uczestnicy szkolenia w ramach prewencji i edukacji przeciwpożarowej będą docierać na spotkania z mieszkańcami w swoich miejscowościach i rejonach działania celem przekazywania wiedzy w tematyce „Czad i Ogień. Obudź Czujność”.

Opracowanie: st. bryg. Mirosław Jasionowski
Zdjęcia: KP PSP Zambrów, zambrow.org