image_pdfimage_print

9 września 2016 roku o godzinie 10:02 do stanowiska kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Suwałkach wpłynęło zgłoszenie o zaginięciu mężczyzny, który poprzedniego dnia wypłynął łodzią na jezioro Okrągłe w celu połowu ryb w okolicy miejscowości Sidory gmina Jeleniewo i nie powrócił. Na miejsce zdarzenia została zadysponowana Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego ,,Suwałki” oraz zastęp OSP Jeleniewo.

 

Z informacji uzyskanych na miejscu zdarzenia od rodziny poszkodowanego wynikało, że mężczyzna w wieku 63 lat po wyjściu z domu 8 września 2016 roku około godziny 19:00 wypłynął nad jezioro i nie powrócił do domu na noc.

W odległości 200 metrów od brzegu widoczna była przewrócona i dryfująca łódź, którą prawdopodobnie pływał zaginiony. Płetwonurkowie z SGRW-N „Suwałki” przeszukali dno akwenu w okolicy przewróconej łodzi a strażacy z OSP Jeleniewo przeszukali linię brzegową i zarośla jeziora ale bez rezultatu. Ze względu na bardzo słabą przejrzystość wody w akwenie do akcji został zadysponowany sonar MS-1000 z JRG Suwałki za pomocą którego udało się zlokalizować ciało zaginionego wędkarza, które zostało wydobyte i przetransportowane na brzeg. Okoliczności tego tragicznego wypadku wyjaśniają pod nadzorem prokuratura policjanci z KMP w Suwałkach.

W działaniach udział brały: 3 zastępy i 2 łódzie z JRG Suwałki, grupa operacyjna z KM PSP Suwałki oraz zastęp z OSP Jeleniewo, łącznie 15 strażaków.

Opracowanie: mł. kpt. Adam Kożuchowski, KM PSP Suwałki