Poszukiwania osoby zaginionej w miejscowości Korytki

6 września 2016 r. o godzinie 5:41 dyżurny Policji przekazał do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Łomży informację o prowadzonej akcji poszukiwawczej mężczyzny lat 36, który oddalił się z miejsca zamieszkania w Korytach gm. Jedwabne. Na miejsce zdarzenia zadysponowano OSP KSRG Jedwabne – jeden zastęp oraz jeden zastęp z JRG Łomża, który zabrał ze sobą Quada (łącznie 8 ratowników).

Na miejsce koncentracji wskazano posterunek Policji w Jedwabnym. Podczas odprawy służb biorących udział w poszukiwaniach przydzielony został dla straży pożarnej rejon patrolowania – teren wsi Korytki. W trakcie poszukiwań patrolowano pojazdami wyznaczone odcinki dróg jak i pieszo (tyralierą), przeszukano obszar leśny. Na terenie poszukiwań występowały zbiorniki wodne (wyrobiska pożwirowe) dlatego do działań skierowano Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wodno – Nurkowego „Łomża” (4 nurków) oraz dodatkowo cztery zastępy OSP (20 ratowników).Działania grupy polegały na przeszukaniu dna wyrobisk pożwirowych metodą wahadłową i trałowania. Po przeszukaniu wskazanych miejsc przez koordynatora Policji osoby poszukiwanej nie udało się odnaleźć. Nurkowie zakończyli działania i powrócili do jednostki. Pozostałe jednostki kontynuowały poszukiwania w wyznaczonych sektorach. Po przybyciu nurków do bazy, dowódca grupy otrzymał informację telefoniczną od Policji, o odnalezionych przy brzegu rzeczach osobistych osoby poszukiwanej na jednym z wyrobisk pożwirowych. Do działań ponownie zadysponowano SGRW-N „Łomża”, która po przyjeździe od razu przystąpiła do poszukiwań w miejscu wyznaczonym. Po około 20 minutach nurek znalazł ciało mężczyzny. Policja potwierdziła tożsamość ofiary.

To już drugie poszukiwania osób zaginionych na terenie powiatu łomżyńskiego w ostatnim okresie czasu. 3 września 2016 r. w godzinach wieczornych w gminie Śniadowo strażacy z JRG Łomża i z OSP KSRG Śniadowo poszukiwali mężczyzn. Na szczęście osoba odnalazła się. 

Opracowanie i zdjęcia: Krzysztof Mielewski, KM PSP w Łomży