image_pdfimage_print

4 września 2016 r. o godzinie 15:13 sokólscy strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego na drodze powiatowej DP 1271B pomiędzy miejscowościami Malawicze Dolne i Bohoniki. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej stwierdzono, że na poboczu jezdni pali się samochód osobowy Audi. Pojazd zapalił się w wyniku uderzenia w drzewo – jest doszczętnie zniszczony i całkowicie objęty ogniem. Z relacji świadków wynikało, że w środku znajduje się jedna osoba. 

 

Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na podaniu dwóch prądów piany ciężkiej na palący się samochód. Jednocześnie zabezpieczono miejsce zdarzenia zamykając ruch na drodze oraz wygradzając teren działań. W trakcie działań gaśniczych we wnętrzu pojazdu odnaleziono spalone ciało kierowcy. Po ugaszeniu pożaru oraz schłodzeniu butli instalacji LPG, obecny na miejscu zdarzenia lekarz stwierdził zgon mężczyzny w wieku około 20 lat. Po zakończeniu czynności dochodzeniowo – śledczych przez Policję i Prokuraturę przystąpiono do wykonania czynności o charakterze humanitarnym (wykonanie dostępu do ciała kierowcy przy użyciu narzędzi hydraulicznych i wydobycie z pojazdu). Na miejsce zdarzenia przybył Komendant Powiatowy PSP w Sokółce.

W działaniach udział brały 4 zastępy straży (JRG Sokółka, OSP KSRG Stara Kamionka, OSP KSRG Zubrzyca Wielka), Pogotowie Ratunkowe, Policja, Prokurator).

 Opracowanie: bryg. Dariusz Łukaszewicz, KP PSP w Sokółce