Wypadek samochodu ciężarowego DK 8

18 lipca 2016 r. kilka minut po godzinie 23 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodu ciężarowego w miejscowości Mężenin, na drodze krajowej nr 8. Do zdarzenia niezwłocznie zadysponowano dwa zastępy JRG Zambrów oraz zastęp OSP KSRG Rutki- Kossaki.

 

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano ciągnik siodłowy Volvo przewożący żywność, leżący na dachu w przydrożnym rowie. Naczepa blokowała ruch w obu kierunkach. Poszkodowany kierowca pojazdu zakleszczony był we wnętrzu kabiny. Przy pomocy sprzętu hydraulicznego wykonano dostęp do poszkodowanego i udzielono mu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Dalsze działania strażaków polegały na systematycznym wycinaniu i odginaniu elementów konstrukcji pojazdu w celu uwolnienia nóg i wydobyciu rannego kierowcy. Jednocześnie z pomocą podnośnika i wyciągarek zamontowanych na samochodzie pomocy drogowej  stabilizowano konstrukcję.

Po uwolnieniu poszkodowanego pomoc drogowa przystąpiła do zbierania ładunku, wyciągnięcia wraku samochodu i udrożnienia pasa jezdni. Ruch na drodze został przywrócony w godzinach popołudniowych następnego dnia.

Opracowanie: kpt. Łukasz Chankowski, KP PSP Zambrów
Zdjęcia: KP PSP Zambrów