image_pdfimage_print

W środę 20 kwietnia od godziny 15:30 rozgrywane są mecze finałowe. Poniżej prezentujemy fotorelacje z półfinałów, meczów o poszczególne miejsca oraz samego finału XXXIII Mistrzostw Polski Strażaków w Piłce Siatkowej.

I półfinał: Podlasie – Śląskie 2:0

Mecz zakończył się niespodziewanym zwycięstwem drużyny z województwa podlaskiego. Pokonali oni w zaciętym pojedynku zeszłorocznych mistrzów rewanżując się tym samym za mecz finałowy w 2015 roku w Bełchatowie.

Wynik meczu:  2:0 (26:24; 25:22)

Najlepszym zawodnikiem meczu został Daniel SADŁOWSKI z KM PSP w Suwałkach z drużyny województwa podlaskiego.

II półfinał: Opolskie – Dolnośląskie 1:2

Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny z województwa dolnośląskiego  Pokonali oni w trzysetowym  pojedynku graczy z Opola.

Wynik meczu:  1:2 (25:18; 20:25; 11:15)

Najlepszym zawodnikiem meczu został Robert MEIER z KM PSP we Wrocławiu z drużyny województwa dolnośląskiego.

Mecz o 7 i 8 miejsce: Lubelskie – SGSP 2:0 (25:19; 25:17)

Zwycięzcą meczu i zdobywcą 7 miejsca w turnieju została drużyna województwa lubelskiego. Najmłodsza wiekiem i doświadczeniem drużyna ze Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie zajęła miejsce 8.

Najlepszym zawodnikiem meczu został Daniel ZDEB z KM PSP w Lublinie z drużyny województwa lubelskiego.

Mecz o 5 i 6 miejsce: Łódzkie – Lubuskie 2:0 (25:15; 25:13)

Zwycięzcą meczu i zdobywcą 5 miejsca w turnieju została drużyna województwa łódzkiego. Ekipa z województwa lubuskiego zajęła 6 miejsce mistrzostw.

Najlepszym zawodnikiem meczu został Marcin HARTMAN z KP PSP w Sieradzu z drużyny województwa łódzkiego.

Mecz o 3 i 4 miejsce: Śląskie – Opolskie 2:0 (25:14; 25:13)

Zwycięzcą meczu i zdobywcą 3 miejsca w turnieju została drużyna województwa śląskiego. Ekipa z województwa opolskiego zajęła 4 miejsce mistrzostw.

Najlepszym zawodnikiem meczu został Adam ŁAPUSZYŃSKI z KP PSP w Będzinie z drużyny województwa śląskiego.

Finał: Podlaskie – Dolnośląskie 2:3 (30:28; 30:28; 18:25; 21:25; 13:15)

Pojedynek finałowy rozgrywany jest do trzech wygranych setów. Pierwszy set meczu finałowego bo bardzo zaciętym pojedynku wygrała reprezentacja województwa podlaskiego. Po ponad 30 minutach gry i wielu zmianach sytuacji pierwsza odsłona finału zakończyła się wynikiem 30:28 dla gospodarzy. Kolejny set był równie zacięty i po kolejnej półgodzinnej rozgrywce zakończył się identycznym wynikiem jak pierwsze starcie. Podlaskie wygrało ponownie 30:28. Set trzeci okazał się zwycięski dla graczy z Dolnego Śląska. Zdobywając systematycznie przewagę wygrali z graczami z podlaskiego 18:25. Czwarty set nie przyniósł rozstrzygnięcia meczu. Po raz kolejny lepsi okazali się zawodnicy z południowo – zachodniej Polski pokonując reprezentacje województwa podlaskiego 21:25. Tie-break okazał się szczęśliwy dla zawodników z województwa dolnośląskiego. Po zaciętym pojedynku wygrali piaty set 13:15 a cały mecz finałowy 2:3 zdobywając Mistrzostwo Polski Strażaków w Piłce Siatkowej.